Restaurace

Přijeli jste do Českého Krumlova na výlet a potřebujete doplnit energii? Hledáte místo pro dobrý oběd? Nebo jste v Krumlově na dovolené a nechcete se celou dobu stravovat v jedné a té samé restauraci? Chystáte romantickou večeři pro vaši drahou polovičku nebo si chcete s příteli po zaměstnání pochutnat na dobrém jídle? Pak si jistě vyberete z mnoha restaurací v tomto městě.

Pro snazší rozhodování vám přinášíme jejich seznam s krátkými informacemi o nich.

Hostinec DEPO

V hostinci si můžete vychutnat českou kuchyni a jídlo zapíjet skvělým tankovým pivem. Při konzumaci se mlžete kochat pohledem do zrenovovaného parku u zámku. Jedná se o velice prostorné posezení čítající 130 vnitřních míst a 100 míst na letní terase. Zdroj fotografií: www.depokrumlov.cz

Jakub Restaurant

Restaurace nese název po významném českém rybníkáři Jakubu Krčínovi z Jelčan a Sedlčan a nachází se jen kousek od hlavního náměstí. S Jakubem Krčínem souvisí i nabídka jídel složená převážně z pokrmů ze sladkovodních i mořských ryb. Ani milovníci českých jídel zde nebudou ošizeni. K pokrmům si můžete vychutnat kvalitní moravská vína nebo vína ze známých evropských vinařských oblastí. Restaurace má 26 míst, 20 míst v salonku a od dubna do října terasu s 32 místy.

Krčma U dwau Maryí

Velice zajímavá středověká krčma, která využila pro své prostory zrekonstruovaných interiérů historického domu, nabízí staročeská jídla, která jídávali naši předci. Pokrmy jsou připravovány z tradičních surovin, jako jsou jáhly, kroupy apod. Vše je upraveno velmi chutně a nápaditě. Pokud jste milovníci masa, i vy si zde jistě pochutnáte například na pokrmech z kapra, pstruha, kuřete či uzeného masa nebo králíka. Krčma má kapacitu 35 osob a dalších 45 na terase.

Krčma Šatlava

Přímo v centru Českého Krumlova se můžete těšit na stylové středověké pohoštění ve zrekonstruované renesanční budově. Restaurace nabízí roštovaná jídla, středověké hostiny, archivní i sudová moravská vína, dobovou hudbu nebo vystoupení šermířských skupin. Posadit se zde až 80 osob uvnitř a 40 osob na terase.

Krumlovský mlýn

Stylově zařízená restaurace v mlýnském stylu nabízí příjemné posezení. Pochutnat si můžete na mlynářských specialitách připravovaných z kvalitních surovin a masa pocházejícího ať už z tůňky vedle mlýnského kola, z vlastního dvorku, statku či pastvin. Posedět zde může až 100 lidí uvnitř a 100 lidí na terase nad náhonem mlýnského kola.

Laibon

Vegetariánská restaurace nabízející pestrý výběr bezmasých i veganských jídel. Nabídka zahrnuje nejen předkrmy, polévky, hlavní jídla a saláty ale i zdravé zákusky a výběr mnoha druhů čajů.

Papa´s Living Restaurant

Příjemná restaurace, ve které najdete kombinaci jihoevropských jídel, jako jsou těstoviny, pizza a další, jihoamerických specialit v podobě steaků, Chili con carne a dalších i tradičních českých jídel. Uvnitř je místo pro 68 hostů a dvě terasy nabízejí celkem dalších 80 míst.

Prima Restaurace

Nekuřácká restaurace (kouření pouze na terase), díky svému umístění, nabízí výhled na českokrumlovský hrad a zámek a na Jelení zahradu. Pro návštěvníky je připraveno neplacené parkoviště. Se svými 35 místy, salonkem s 20 místy a letní terasou s 30 místy se řadí mezi menší restaurace.

Restaurace Barbora

Restaurace je součástí stejnojmenného hotelu a vychází z elegantního gotického stylu. Pochutnáte si zde na české i mezinárodní kuchyni. Nabídku zpestřují pokrmy z mořských plodů. Kapacita restaurace je 92 míst, ke kterým se v letních měsících přidává 110 míst na terase s krásným výhledem na Krumlovskou věž a zámecké panorama.

Restaurace Maštal

Tato restaurace, která je součástí stejnojmenného penzionu se zaměřuje především na steaky (hovězí z angusu, kuřecí, vepřové či rybí). O víkendech se můžete těšit na tradiční česká jídla nebo jídla roštovaná na otevřeném ohni. Vhodná je i pro pořádání rautů či oslav, jelikož v restauraci najdete salonek s 25 místy. Samotná restaurace má kapacitu 90 míst a dalších 30 míst na terase.

Restaurace Parkán

Tato restaurace je součástí penzionu Parkán a nabízí tradiční české pokrmy připravované moderními způsoby, mezinárodní kuchyni a také rybí speciality. Zkrátka nepřijdou ani vegetariáni. Po jídle si můžete vychutnat sladkou tečku v podobě některého z nabízených dezertů. K pití nabízí kvalitní moravská vína, české pivo a samozřejmě i nealkoholické a další nápoje. Posedět zde může 22 osob a v létě dalších 48 lidí na terase.

Restaurace U Hroznu

Restaurace se nachází v historickém domě z roku 1500, ve kterém už v roce 1546 byl zájezdní hostinec.

Restaurant Bar U Bejka

Na břehu Vltavy nedaleko Náměstí Svornosti. Výhled z terasy této restaurace nenabízí pohled na zámek ale na další dominantu města kostel sv. Víta. Posedět můžete ve dvou různých místnostech s celkovou kapacitou 55 míst a v teplých měsících i na terase. Večerní posezení vám v patky a soboty zpestří živá hudba.

Švejk Restaurant

Restaurant na vás dýchne atmosférou Dobrého vojáka Švejka, k čemuž přispívá i zařízení interiéru. Nabízí především tradiční českou kuchyni a dobrý mok v podobě českých piv. Samozřejmě k pití tu najdete i jiné nápoje. V hlavní místnosti najdete 45 míst, které rozšiřují dva salonky s 18 a 15 místy.

Tenis-Centrum Český Krumlov

V tomto sportovním komplexu naleznete i restauraci. Ta je nekuřácká a nabízí česká i evropská jídla. Přímo v restauraci je možnost sledování sportovních i jiných programů na velkoplošné projekci. Kapacita je 50 míst a v teplém počasí ještě 45 míst na venkovní zastřešené terase, která vás uchrání i před mírným deštěm.