Bary

Rádi si zajdete popovídat s příteli u dobrého drinku? Chcete se odreagovat po práci? Hledáte zábavu, dobré pití nebo se s přáteli rádi bavíte tancem? Pak jistě budete rádi za širokou nabídku barů, kterou Český Krumlov nabízí. Vybírat můžete z music barů, café barů a dalších.

Ti, kteří si raději dají dobrou kávu, horkou čokoládu a něco sladkého k zakousnutí zase ocení několik kaváren případné kombinace obojího a to v podobě café barů.

Milovníci čajů mohou posedět a vychutnat si svůj nápoj i v čajovně.

Pro lepší orientaci a možnost výběru vám přinášíme jejich seznam a krátké popisy.

GOPR2053

_________________________________________________________________________________________

Bary

Apotheka cafe bar

Dům, ve kterém se nachází tento bar, sloužil původně jako radnice starého města. Jméno i vzhled interiéru baru je odvozen od později zde umístěné zámecké lékárny spojené se jménem Magistra Kellyho. Široká nabídka koktejlů, vín, ale i třeba výběr likérů či koňaků a káva Dallmayr může oslovit mnoho z vás. V letních měsících si svůj nápoj můžete vychutnat i na malé terase. Stejně tak můžete bar využít pro pořádání oslavy nebo večírku v salonku se 40 místy.

Bar Strojovna

Netradiční interiér v prostoru strojovny bývalé vodní elektrárny (kolem let 1930 – 1934) vás jistě osloví. Mimo široké nabídky nápojů a pořádaných akcí vám tento bar poskytne i prostor pro pořádání rautů, svatebních party a dalších oslav.

City Lounge

Jedná se o moderní bar ve spojení s tanečním klubem, který se nachází v samotném centru Krumlova. Bar nabízí zajímavý program, milou a profesionální obsluhu a pro tanečníky hudbu mnoha různých Djs. Zajímavostí je umístění do městského opevnění ze 13. století. Tento club se umístil jako druhý v Czech Bar Awards 2012.

Festi Bar

Další z barů přímo v historické části města je příjemný a prostorný. Nabízí širokou nabídku míchaných nápojů, kvalitní italskou kávu a výběr whisky z kategorie Single malt.

Hihg Hopes Bar

Jedná se o znovu otevřenou malou, milou a příjemnou hudební hospůdku, která je plně nekuřácká.

Kolektiv café bistro wine bar

Jedná se o milé a příjemné bistro, wine bar i kavárnu v jednom. Určitě oceníte nabídku malých jídel i širokou nabídku zákusků, na kterých si můžete pochutnávat třeba při brouzdání po internetu díky free WiFi.

Mona Lisa Bar and Gelateria

Milé posezení s možnosti připojení se k free WiFi najdete nedaleko Muzea voskových figurín v centru města. Vychutnat si zde můžete dobrou kávu, skvělou horkou čokoládu nebo koktejl a k tomu si pochutnat na italské zmrzlině nebo jednom z mnoha zákusků.

Museum Czech underground

V tomto trochu netradičním baru si užijí hlavně milovníci hudby, jelikož nabízí velmi pestrý program zahrnující různé kapely a hudebníky, vinyl party a mnoho dalšího. Při poslechu si můžete vychutnat lahodný nápoj z nabídky i něco malého k zakousnutí.

Panorama Krumlov – Sportbar – restaurace Český Krumlov

Sportbar na Náměstí Svornosti je spojen i s restaurací, což je výhodou pro milovníky sportu a zároveň dobrého jídla. Posezení vám zpestří výhled na panorama Českého Krumlova s jeho dominantou v podobě zámku.

Vinárna a bar Bertold

Příjemná vinárna a bar se nachází ve sklepních prostorech domu z 15. století. K pivu, vínu či kávě si můžete pochutnat i na drobném občerstvení.

Zapa Bar

Bar naleznete na cestě k hlavnímu vstupu českokrumlovského hradu a zámku. Zajímavostí tohoto koktejlového baru je skála, která tvoří část zdí v interiéru a do které je zasazen i samotný barový pult.

_________________________________________________________________________________________

Kavárny a čajovny

Cafe bar U dvou andělů

Kavárnu najdete v přímo centru Českého Krumlova a můžete si v ní vychutnat skvělou kávu na mnoho způsobů a k ní si pochutnat na dortech, zákuscích či drobném občerstvení.

Cafe Retro

Jedná se o kavárnu a pizzerii na břehu Vltavy, kde vám nabídnou i kávu praženou přímo v malé vlastní pražírně. V létě si jídlo, dezert a kávu můžete vychutnat na terase, vedle které si zatím mohou hrát vaše ratolesti na dětském hřišti.

Café Štrúdl

Zajímavostí této kavárny je její zaměření na výrobu a prodej 100% domácích štrúdlů. Ty nabízí v mnoha sladkých i slaných variantách a každý měsíc i jednu specialitu.

Coffee Provence

Krásná kavárna nabízející čokoládové speciality a speciality s levandulí. Pochutnat si zde můžete na kávě Davidoff, zákuscích a nebo si zde zakoupit různé jedlé drobnosti či vína vhodné i jako dárky.

Deli 99

Nekuřácká kavárna nacházející se u Budějovické brány vám nabízí mnoho druhů kávy, kterou můžete vypít v kavárně, nebo si ji můžete vzít s sebou. K zakousnutí je na výběr mezi dezerty, vaflemi, čerstvě upečeného pečiva nebo drobného slaného občerstvení v podobě baget, sendvičů a salátů.

Dobrá čajovna

Na čajovnu narazíte u Červené brány, která vede k prvnímu nádvoří zámku. Ochutnat můžete čaje z celého světa, které vám připraví profesionální obsluha. V létě je možné se osvěžit studenými čajovými specialitami nebo ochutnat čajové koktejly. Zkrátka nepřijdou ani vaše žaludky, které uspokojíte drobným občerstvením.

Kafírna na Starém Plešivci

Malá kavárna vhodná pro ty, kteří chtějí svou kávu vychutnat mimo rušné centrum města. Milá obsluha vám kromě kávy nabídne čaje, výběr z domácích zákusků a další pochutiny.

Kolektiv café bistro wine bar

Jedná se o milé a příjemné bistro, wine bar i kavárnu v jednom. Určitě oceníte nabídku malých jídel i širokou nabídku zákusků, na kterých si můžete pochutnávat třeba při brouzdání po internetu díky free WiFi.